Asrın Projesi olan Tanap Projesini Sonlandırdık

ARP Danışmanlık olarak Türkiye’nin önde gelen projelerinden Tanap Projesi, Lot 2 kısmındaki SYA (SICIM-YÜKSEL-AKKORD) ortaklığı ile ortak çalışmalar gerçekleştirdik. Başarılı sonuçlanan bu projede yer almak bizleri mutlu ederken çalışma arkadaşlarımızdan ayrılmak bizleri hüzünlendirdi.

TRANS ANADOLU DOĞALGAZ BORU HATTI TANAP PROJESİ

TANAP, Türkiye Gürcistan sınırında Ardahan ili Posof ilçesi Türkgözü köyünden başlayarak Ardahan, Kars, Erzurum, Erzincan, Bayburt, Gümüşhane, Giresun, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kütahya, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ ve Edirne olmak üzere 20 ilden geçecek ve Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacaktır. Bu noktadan, Avrupa ülkelerine doğal gaz aktaracak olan TAP Doğal Gaz Boru Hattı’na bağlanacaktır.

Tanap Projesi – Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı, Lot 2

Azerbaycan doğal gazını Avrupa’ya taşıyacak boru hattının toplam 1334 km uzunluğundaki ilk üç paketinden ikincisi, Yüksel İnşaat’ında içinde bulunduğu SICIM (İtalya)-YUKSEL (Türkiye)-AKKORD (Azerbaycan) ortaklığı tarafından yapılmıştır. Sözleşme kapsamında, Sivas, Erzincan, Gümüşhane ve Bayburt il sınırları içinde yaklaşık 450 km’lik (km 375 ile km 825 arası) 56’’ çapındaki boru hattının inşaat işleri yer almaktadır.Projenin başından sonuna kadar yer alan ARP Danışmanlık SYA ortaklığındaki yabancıların çalışma izinleri , ikamet izinlerini , bordrolama ve teknik işlemlerini başarıyla sonuçlandırarak projenin bu lot 2 kısmının sonuna kardar destek vemiştir.

Konsorsiyum Ortakları: SICIM – YÜKSEL – AKKORD

Tanap projesi 10 Eylül 2014 tarihinde TBMM tarafından onaylanmıştır.

Benzer Konular