Covid-19 Süresinde Çalışma İzni

2019 Aralık ayında Çin’in Vuhan kentinde meydana gelen ve Covid-19 isimli hastalığa yol açan koronavirüs salgını dünyada ve ülkemizde yayılmaya devam etmektedir. Normalleşme sürecine giren ülkemiz de izin başvuruları devam etmektedir. Bu zor süreçte ülkemizde yeni çalışma izni alması gereken veya çalışma izni süresi bitecek olan yabancı personellerin yeni izin başvuruları, izin uzatma işlemleri, pasaport işlemleri, konsolosluk başvuruları gibi gerekli olan tüm işlemleri yaşanan yoğunluktan dolayı gecikmekte olup ileri tarihlere gün verilmektedir.

Peki Ne yapmalıyız ?

Tüm kamu kurumları, gereken önlemleri alarak pandemi sürecinde çalışmalarına devam etmektedir. Çalışma izni ve diğer izin türleri için gerekli olan evrak ve belge temini konusunda kurumlar tam zamanlı olarak çalışmaya başladığı gibi işlemler, yaşanan yoğunluktan dolayı gecikmektedir. Yeni izin başvurularında veya izin uzatma başvurularında vakit kaybetmeden başvurularınızı tamamlamanız durumunda yaşanan bu yoğunluktan erken sonuç alabilmeniz mümkündür. Unutmayın çalışma izin uzatma başvurularında, çalışma izin süresi sona ermesi durumunda yabancı personel kaçak durumuna düşmekte olup ülkeden çıkması gerekmektedir. Bu süreç hem işveren tarafından hem de yabancı personel tarafından daha da zor bir hale gelerek süreç daha da uzamaktadır. Buna engel olmak için tüm işlemlerinizi vakit kaybetmeden gerçekleştirmenizi, gereken kontrollerinizi sağlayarak tamamlamanızı önermekteyiz.

Arp Danışmanlık olarak Covid-19 Pandemi sürecinde tüm müşterilerimize uzaktan hizmet vererek, gereken tüm başvuru ve takip işlemlerini sizler adına gerçekleştirmekteyiz. Detaylı bilgi ve yardım almak için uzman ekibimiz hizmetinizdedir.

Benzer Konular