Yabancı Danışmanlık Hizmetlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Son yıllarda farklı büyüklüklerde çoğu firmanın yabancı işçi çalıştırma yönünde atılımlar yaptığını görüyoruz. İşverenler Türkiye’de çalışmak isteyen yabancıların iş gücünden yararlanarak ek bir istihdam yaratmayı hedefliyor. Yasalar gereği yabancıların Türkiye’de çalışması için işveren tarafından, yabancı danışmanlık firması aracılığıyla yapılacak başvuruda çeşitli kriterleri sağlamış olması gerekiyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen bu kriterlere uygunluk sağlanması durumunda başvuru ve değerlendirme süreci başlatılıyor. Tüm bunlar için işverenlerin bir yabancı danışmanlık firmasıyla yola çıkması gerekiyor. Her zaman için güvenilir ve kesin sonuç alınabilecek bir danışmanlıkla yola çıkmak hem maliyet yönünden hem de zaman yönünden ciddi avantajlar sağlıyor. Arp Danışmanlık her ölçekten firmaya ve işverene bu konuda tam destek vermeye devam ediyor.

Kısaca danışmanlık süreci ve nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgilere bir göz atalım.

Yabancı Danışmanlık Alırken “Zaman” Önemli

Yabancı çalışma izni süreci ve başvurusu yapılırken mutlaka bir zaman dilimi belirlenmelidir. Bu zaman dilimi net ve kesin tarihler olmayabilir. Fakat esnek bir planlama da olsa mutlaka tarih aralığı belirlenmelidir. Bu nedenle destek alacağınız danışmanlık firması bir kez daha önem kazanmaktadır. Konuda tecrübeli bir firmayla yola çıkılmadığı durumlarda işveren kendini sonu gelmez bir başvuru süreci içinde bulabilir. Zaman kaybı çoğu durumda ek maliyetleri de beraberinde getirir. Zamana ve çalıştığı firmaya önem veren yöneticiler ve işverenler yabancı danışmanlık sürecini kazançlı bir şekilde tamamlarlar.

Hemen Bizimle İletişime Geçin
+90 312 985 02 74

Mucize Değil Çözüm Sunanlara Kulak Verin

Bakanlık tarafından belirlenmiş kriterleri sağlamadan başvuru sürecinin yürütülmesini beklemek işverenlere avantaj sağlamaz. Arp Danışmanlık kamu projeleri de gerçekleştirdiğinden adeta yabancı danışmanlık sürecinin mutfağında bulunmuştur. Bu nedenle hangi kriterlerin kabul edileceği ve başvurularda dikkat edilmesi gereken hususları kesin olarak tespit etmiştir. Başvuru sırasında tekrar tekrar uğraşmamak için tek seferde doğru adımları atmak önemlidir.

Takip ve Değerlendirme

Tüm süreçlerde olduğu gibi yabancı danışmanlık konusunda da takip ve değerlendirme son derece önemlidir. Eğer başvuru yapıldıktan sonra süreç takip edilmezse hem geri dönüş süresi uzayacaktır hem de sonuca ulaşmadaki başarı oranı düşecektir. Bu nedenle danışmanlık firmasının hem referansları hem de bağlantılarının güçlü olması büyük avantajlar sağlar. Arp Danışmanlık farklı sektörlerden insan kaynakları profesyonelleriyle birlikte hareket etmektedir. Düzenli olarak verdiği danışmanlıklarda binlerce yabancı çalışanın Türkiye’de çalışması için başarılı başvuru süreçleri yönetmiştir. Hem insan kaynakları yetkilileriyle hem de işverenlerle aynı dili konuşmak ve yapıcı bir şekilde çözüm odaklı çalışmak Arp Danışmanlık olarak temel felsefemizi oluşturduğundan; bizimle dilediğiniz zaman rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Konular