Adım Adım Yabancı Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Çalışmak üzere Türkiye’ye gelen veya gelmeyi düşünen yabancı vatandaşlar ve yabancı işçi çalıştırmak isteyen işverenler yabancı çalışma izni alarak bu hedeflerini gerçekleştirebilirler. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereğince yabancıların çalışma izni alması zorunludur. Bu konuda Arp Danışmanlık olarak tüm Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine profesyonel ve hızlı çözümler sunuyoruz. Bu konuda neler yapmanız gerektiğine kısaca bir göz atalım.

Yabancı Çalışma İzni Almak Zor Mudur?

Kesinlikle zor bir süreç değildir. Önemli olan bu konuda size danışmanlık veren firmadır. Arp Danışmanlık olarak senelerdir bu alanda tecrübe sahibi olduğumuzdan; danışanlarımızı doğruca hedefe ve çözüme götüren sonuç odaklı bir hizmet vermekteyiz. Güçlü referans listemizden de anlaşılacağı gibi çoğu firma bizimle iş birliği yaparak rahat bir şekilde yabancı çalışma izni işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler ve gerekli belgeler bulunmaktadır. Bu konuda detaylarla tamamen Arp Danışmanlık ilgilenmektedir. Uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek yapmanız gerekenleri size adım adım anlatacaktır. Süreli, Süresiz ve bağımsız olmak üzere farklı çalışma izni türleri bulunmaktadır. Öncelikle başvuru türünün ne olacağı belirlenir. Örneğin süreli çalışma iznine başvuru yapılırken; kişinin çalıştığı iş yeri, yapacağı işin türü, kişinin bu iş yerinde ne kadar süre çalışacağı gibi çeşitli detayların belirlenmiş olması istenmektedir. Buna benzer detaylarla Arp Danışmanlık ilgilenerek size teknik konularda ve işleyişle ilgili detaylı bilgi verecektir. Gerekli belgeler ve tüm başvuru formları danışmanlığımızda sunacağımız bilgilerle sorunsuz bir şekilde sizlerle paylaşılacaktır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yabancı çalışma izni tamamlanması kolay bir süreç gibi görünse de kendi içerisinde farklı dinamiklere sahiptir. Bu bilgiler ışığında değerlendirme yaparken danışmanlık aldığınız firmanın son derece önemli olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin danışmanlık firmasının size yanlış veya eksik bir bilgi aktarması durumunda başvuru süreci olumsuz sonuçlanabilir. Başvuru durumunun olumsuz sonuçlanması yabancının yurtiçinde ki haklarını sona erdirebilir. Bununla birlikte işleyiş hakkında deneyim sahibi olan bir firmayla yol almak son derece önemlidir. Arp Danışmanlık kamu projeleri de gerçekleştirdiğinden süreç ve işleyiş hakkında önemli bir tecrübeye sahiptir. Sizi sonuca en hızlı ve doğru bir şekilde götürecek yöntemlerle çalışıldığından danışmanlık süresince sadece istenilen evraklar ve istenilen bilgileri danışmanınızla paylaşmanız yeterlidir. Projelerinizde yola çıkarken doğru başlangıçlar için her zaman bizden bilgi alabilirsiniz.

Benzer Konular